Pierwsze forum parków rozrywki i atrakcji tematycznych już w październiku! Po dwóch latach powracamy do idei organizacji spotkania osób profesjonalnie zajmujących się parkami rozrywki, atrakcjami tematycznymi i obiektami rodzinnymi. 

Skąd pomysł?

W 2020 r. kiedy zaskoczyła nas pandemia, kilkanaście osób, prowadzących parki rozrywki i atrakcje rodzinne założyło Stowarzyszenie Turystyki i Atrakcji Rodzinnych w skrócie STiAR. Więcej o tym pisaliśmy TU. 

Dzięki zrzeszeniu zostaliśmy stroną w w rozmowach z rządzącymi, które ustalały warunki otwarcia obiektów w początkowym okresie pandemii. W następstwie tego, że pokazaliśmy się jako branża, mówiąca jednym głosem, nie zostaliśmy również pominięci w żadnej z dużych transz tarcz PFR.

Co warto podkreślić, rolę lidera w działaniach odmrożeniowych, objął wtedy faktyczny lider naszego rodzimego rynku rozrywki – Energylandia. Park rollercoasterów nr.1 w Europie, który nadawał ton wszystkim działaniom, podejmowanym praktycznie przez większość 2020 r.

Ilość pism do odpowiednich ministerstw, listów poparcia, korespondencji i kontaktów z osobami decyzyjnymi w naszym państwie była pracą również większości parków zrzeszonych w STiAR. Do listy członków odsyłamy TU. 

Z dziesiątek rozmów przeprowadzonych wtedy między właścicielami obiektów, wyczytaliśmy, że istnieje potrzeba spotkania się i poznania na żywo.

Wtedy też zaświtała nam myśl, aby późnej jesieni spotkać się w najbardziej dogodnym dla nas terminie, najlepiej zaraz po sezonie lub prawie na jego końcu. 

Pierwsze forum parków rozrywki miało odbyć się w Warszawie w połowie listopada 2020 r., niestety z powodów kolejnych lockdownów nie doszło do skutku.

I Forum Atrakcji Rodzinnych

Ubiegły rok uznaliśmy wciąż za zbyt niepewny dla organizacji eventu, jako że nie chcieliśmy po raz kolejny podejmować trudu organizacyjnego dla wydarzenia, które mogło nie dojść do skutku przez lockdown. 

Tymczasem w tym roku zapowiada się dla nas łaskawa jesień. 

Dlatego też wybraliśmy datę w miarę najbliższą końcówce sezonu. 18-19 października 2022 r. (wtorek-środa). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przybycia do Warszawy do Hotelu Green Garden.


W planie wydarzenia jest kilka wykładów, które poprowadzą eksperci w swoich dziedzinach m.in. o marketingu, sklepach z pamiątkami,  zieleni w parkach, spojrzeniu na nasz rynek z zagranicy czy różnicach międzypokoleniowych pracowników.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 gdzie Piotr Wiecha (Rabkoland) i Marek Szczypek (Farma Iluzji) powitają gości i nakreślą ideę tego, jakie benefity mogą osiągać parki ze współpracy między sobą. 

Poznaj pierwszych prelegentów:

Następnie po kilku godzinach wykładów, przerywanych lunchem i przerwami kawowymi wieczorem spotkamy się na bankiecie, gdzie zapewniony jest też napitek i strawa.  Naszym zdaniem to największy benefit spotkania, gdzie możemy poznać się w luźnej atmosferze przy rozmowach do późnej nocy. 

Na wydarzenie można zapisać się, wykupując odpowiedni pakiet pod tym linkiem, pisząc maila na pw@dobreatrakcje.pl lub dzwoniąc bezpośrednio do Piotra Wiechy, Marka Szczypka albo Krystiana z Emotions Group. 

Zarezerwowaliśmy wstępnie kilkanaście pokojów dwuosobowych, ale hotel ma większe możliwości. Dlatego zachęcamy do jak najszybszego zgłoszenia swojego uczestnictwa, tak abyśmy mogli jak najszybciej oszacować ilość potrzebnych miejsc noclegowych.

Przygotowaliśmy też trzy pakiety uczestnictwa. W każdym znajdują się wykłady i bankiet, w drugim dodatkowo nocleg, a w trzecim wycieczka następnego dnia autokarem do jednego z parków rozrywki w okolicach Warszawy i zwiedzanie go od zaplecza. 

Zapraszamy serdecznie. Pamiętajcie, w jedności siła i do zobaczenia w październiku w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *